ایران‌خودرو درصدد افزایش عرضه خودرو در بورس کالا است

عادل پیرمحمدی از تحویل زودتر از موعد خودروهای عرضه شده در بورس کالا خبر داد و گفت: درصدد هستیم نسبت به افزایش تعداد عرضه اقدام کنیم تا مصرف‌کنندگان بتوانند خودرو را با قیمتی کمتر از بازار آزاد خریداری کنند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از ایکوپرس، عادل پیرمحمدی، قائم مقام توسعه محصول، کیفیت و پروژه های ایران خودرو در نشست با سید جواد جهرمی، قائم مقام بورس کالای ایران، ضمن تاکید بر تسهیل شرایط خرید مشتریان واقعی از بورس کالا افزود: درصدد هستیم نسبت به افزایش تعداد عرضه اقدام کنیم تا مصرف‌کنندگان بتوانند خودرو را با قیمتی کمتر از بازار آزاد خریداری کنند.

وی با اشاره به روند افزایشی تولید در ایران خودرو تصریح کرد: با توجه به اینکه در ماه‌های پایانی سال تولید روند افزایشی دارد، میزان عرضه نیز متناسب با آن افزایش خواهد یافت.

پیرمحمدی گفت: فاکتور حدود ۱۲ هزار از ۳۸ هزار دستگاه عرضه شده در بورس کالا صادر و تاکنون نزدیک به شش هزار دستگاه نیز زودتر از سررسید تعهد شده تحویل مشتریان شده است.

وی در ادامه توضیحاتی در خصوص شرایط تولید و عرضه به مشتریان و همچنین برنامه‌های مربوط به عرضه در بورس کالا ارائه کرد.

لزوم رشد تنوع و حجم عرضه خودروها در بورس کالا

قائم مقام بورس کالای ایران نیز در این نشست گفت: با توجه به رشد عرضه خودروها در بورس کالا و استقبال خوب مردم، روزانه حجم بالایی کد بورسی برای مشتریان متقاضی خرید خودرو صادر می‌شود و یکی از موارد مهم، تحویل زودتر از موعد خودروسازان به خریداران خودرو از بورس کالاست.

سید جواد جهرمی افزود: با اقدامات صورت گرفته توسط ایران خودرو، دیگر خودرو ناقص و دارای کسری قطعات تولید نمی‌شود و این امر در رضایتمندی و عرضه مطلوب خودرو به بازار تاثیر مثبت دارد.

وی با بیان اینکه با توجه به عرضه خودرو در بورس و خرید خودرو توسط مشتریان واقعی، استقبال خوبی از عرضه محصولات در بورس توسط مردم صورت گرفته، یادآور شد: بورس کالا با توجه به وظایف و براساس مقررات آماده همکاری با خودروسازان برای عرضه محصولات آنان در بورس است.

قائم مقام بورس کالای ایران ادامه داد: با توجه به روند استقبال مردم از محصولات ایران خودرو در بورس و شرایط مطلوب، پیشنهاد می‌شود ایران خودرو نسبت به تنوع و همچنین افزایش تیراژ محصولات برای عرضه در بورس اقدام کند.

جهرمی به مزایای عرضه خودرو در بورس اشاره کرد و گفت: از مزایای عرضه خودرو، تحویل سر موعد و حتی زودتر از زمان اعلامی از سوی خودروسازان است که این موضوع رضایت خریداران را به همراه دارد.

وی افزود: با عرضه خودرو در بورس دولت در کنار خودروساز منتفع خواهد شد و خودروساز محصول تولید شده را بدون زیان به دست مشتریان واقعی می‌رساند و همچنین مشتری خودرو مورد نیاز را با قیمت کمتر از بازار و به صورت مستقیم خریداری می‌کند.

گفتنی است، جمعی از مدیران بورس کالا با حضور در ایران خودرو از سالن‌های پرس، بدنه‌سازی پنج، مونتاژ یک و مرکز تحقیقات ایران خودرو بازدید کردند و در جلسه‌ای که با حضور قائم مقام بورس کالا، قائم مقام توسعه محصول، کیفیت و پروژه ها، معاون مالی و اقتصادی و مدیر بازاریابی و کارشناسان فروش برگزار شد. پیشنهادها و برنامه‌های ایران خودرو برای تعامل بهتر و عرضه محصولات جدید و تعمیق همکاری با بورس کالا ایران مطرح شد.


این خبر را به اشتراک بذارید!

نظرات


برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید